Bu satın aldığınız filtreye ve kullanma koşullarınıza bağlı.

Pro Filter WB & HMP kodlu panel filtrelerinin asla yağlanması gerekmez;yalnızca servis dönemlerinde tiftiksiz bir bezle düzenli olarak silinmeleri yeterlidir.

Pro Filter BH kodlu silindirik filtrelerin yılda bir kez temizlenmesi ve yeniden yağlanması gerekir.

Motor bölümünde korumasız olarak bulunan ve direk olarak karbüratörlere/valfa takılan Megaflow ve Maxogen filtrelerin her ay düzenli olarak kontrol edilmesi ve hala iyi yağlanmış durumda olup olmadıklarına bakılması gerekir. Bulundukları yere ve ne kadar çok iş yapmaları gerektiğine bağlı olarak yılda kaç kere yıkamanız ve yağlamanız gerektiği belirlenir.

Motora yakınlığı ve hava akımı ve yayılan ısı sebebiyle yağın kuruma ihtimaline karşı düzeli olarak 6 ayda bir veya kullanım sıklığınıza veya ne kadar kirlendiklerine bağlı olarak daha sık bir temizlik yapmanızı öneriyoruz. Köpük hava filtreleri ‘kuru’ veya yağsız durumda kullanılırsa, yine de büyük toz parçaları için filtreleme sağlar ve çoğu küçük toz parçasını da elektrostatik etkiye bağlı olarak yakalar. Elektrostatik toz tutma yağla toz tutmadan çok daha az güvenilirdir. Bu yüzden filtre yağsız kullanıldığında filtreden toz geçip geçmediğinin kontrol edilmesi ve sık sık filtrenin temizlenmesi büyük önem taşır. Motora zarar verebilecek bazı tozlar kuru halde kullanılan filtreden geçebilir. Filtre kuru konumda kullanıldığında veya yönergelere göre bakımı yapılmadığında ITG garanti sağlamaz.

Hava filtrelerinin yağının filtreden çıkıp, hava üzerinden MAF ünitesini (hava akım kütlesi ölçer) kirleteceği yolunda popüler bir yanlış algılama vardır. Köpük hava filtreleri için özel olarak tasarlanan yağlar havaya karışıp MAF ünitelerine gidemeyecek kadar koyudur.

Bütün önceden yağlanmış ITG filtrelerinde doğru yağ miktarı vardır ve MAF üniteleriyle ilgili hiçbir probleme sebep olmazlar.

 

 

 

PRO-FILTER ( Kutu içi Performans Hava Filtreleri )

ITG kutu içi filtreler, düşük motor hızlarında daha iyi akış sağlayarak gaz kelebeği tepkisi, tork ve yakıt tüketiminde orijinal kağıt filtrelere nazaran gelişim sağlar.

Gürültü ve emisyonları azaltmak için bu filtreler üreticilerin orijinal boyutlarında üretilmiştir.

ITG yıllarca Formula 1’den Dünya Ralli Şampiyonasına bütün motor sporları için en hafif ve en becerikli filtreleri üretti. Aynı tasarım becerisi, gelişmiş teknoloji ve detaycılık yol ve yarış kullanımı için ürettiğimiz birinci sınıf Pro-filter ürün gamımız da kullanılmaktadır. Böyle bir geçmişe dayanarak üstün performanslı, kaliteli ve son derece rekabetçi bir ürün alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Üstün filtreleme

Üç katmanlı köpük ve toz tutan yağın inatçılığıyla, özgün Tri-Foam® sistemimiz motorunuzu havayla taşınan bütün kirliliklerden korumak üzere üstün bir filtreleme seviyesi sunar.

Daha fazla güç

Performans filtre tutulan büyük kir miktarlarından etkilenmez ve sıradan filtrelerin tıkanmasından ve motor gücünü azaltmasından uzun bir süre sonra bile, Pro-filter hava filtresindeki basınç kaybı son derece düşük olacaktır.

Daha uzun ömür

Normal yol kullanımında bir Pro-filter eşdeğer standart bir filtrenin en az dört katı ömre sahiptir. Atıkların azaltılması sayesinde Pro-filter motorun olduğu kadar çevrenin de dostudur.

 

 

Maxogen Airflow sistemi nasıl çalışır?

Maxogen Airflow Sistemler piyasadaki en etkili ve efektif hava filtreleme kitleridir.

 

Dünyadaki Birçok prestijli yarış takımları ITG'nin patentli tasarımı olan maxogen hava akım sistemlerini kullanmaktadır.

Dünya şampiyonası seviyesinde ralli ve yarış arabaları için endüksiyon sistemleri tasarlamaya adanmış yılların deneyimiyle, ITG şimdi bütün araçlar için son derece etkili hava endüksiyon sisteminin özünü oluşturmak için 11 adet hava kutusunu sunmaktadır.

Bu karbon elyaflı muhafazalar farklı boyutlardaki Maxogen hava filtrelerimizi kullanmaktadır. Standart hava kutusu çıkarıldığında elde edilecek alana bağlı olarak bu hava kutularından birisi en modern araçlara uyacak ve daha iyi bir hava akışı sağlayarak performansı artıracaktır.

 

Soğuk dış havayı almak için karbon elyaflı muhafazada yuvarlak kenarlı trompet şeklinde bir besleme vardır. Bu besleme geniş çaplı bir giriş borusuna bağlanır. Trompet tasarım sayesinde hava basıncı mükemmel şekilde alınır ve MAXOGEN filtrenin geniş yüzey alanı etrafındaki hava toplama kutusu doldurulur.


Motora temiz, yüksek basınçlı soğuk hava vermek için Maxogen filtrenin yuvarlanmış çıkışı  yüksek kaliteye sahip ikincil kanala bağlanır. Bütün sistem son derece hafiftir ve yalnızca 800 gram ağırlığında olmasına rağmen bazı durumlarda 500bhp üzerinde havaya kadar alabilir!

  • Sayfamızda Belirtilen Tutarlar Peşin Net Fiyatlardır. Peşin almak istediğinizde telefon veya  iletişim ekranını kullanarak tarafımıza ulaşabilirsiniz. En kısa süre içinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.
  • N11 - Shopier sitelerinde yer alan mağazalarımızdan güvenli bir şekide kredi veya banka kartlarınızı kullanarak, taksitli veya tek çekim şeklinde satın alabilirsiniz.